Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş YapRSS Yayın Akışı

Real Life Farkındalık

| Ankara masaj, Ankara masaj evde, Ankara masaj salonları, Ankara masöz, Evde masaj, Genel | 9 Aralık 2015

Real Life Farkındalık

İşte bir nasıl bir farkındalık uygulamaya başladıktan üzerinde.

yoga-masaj

Farkındalık şu anda hakkında ve nefes her an bizimle birlikte biri sabittir.

Ben ofisimde oturuyorum, kapı bu ekrana bakarken ve bir farkındalık makale yazmak gibi harfler benden önce beyaz zemin üzerine görünür izlerken, dış dikkat dağıtıcı önlemek için kapalı. Daha gayretle kelime çıkıp niyetinde daha biraz yazmak istiyorsanız ben, benim bilek bazı gerginlik hissediyorum. Benim kalp atışlarını hissedebiliyorum. Hızlı ve sıkı, ama benim akciğerlerde hava hareket ediyor. Ben tadabilirsiniz Ankara masöz kahve tereyağı toffee önceki Boğazımda arkasına ve benim öğle yanımda soyunma Sezar’ın kokusu. Sırtım postured ve bacaklarım ben bir süre toplantı ve ben iş demek ne zaman kendimi bulmak için geldim genel duruşu olan geçildiği. Kendimi duymak, ya da kendini daha doğrusu iki form edebilirsiniz – “melek ve şeytan” – hem benim omuzlarında. Tek ses Ben Acele, acele “, bana, görev doğrultusunda olduğum gibi konuşuyor, ve siz bunu yaparken, bugün için tüm diğer notlar yazmak için ihmal etmeyin. Dışarı olması gerekir burada zaman! ” Diğer ses yavaş ve yumuşak şudur: “.. Onu halletmek için ihtiyacı olduğu Breathe Sakin olun, yavaş gidin, bu yapılabilir alacak hiçbir mükemmellik yoktur Ne yaparsanız yapın yeterince iyi değil.”.

Ben de bu anı biliyorum. Ben de yapmak düşünün. Çoğumuz kendimizi bulmak – hafta, gün, saat, dakika bir noktada, ikinci – vücut hareketi sert kez bizim iş ya da kişisel yapılacak listelerden tüm görevleri tıkmak için deneyin. Biz çok görev öğretilen oldum. Biz bu özellikle çağımızın değişikliklerle, önemli olan söylendi. Biz düşünmek ve bilgisayarlar gibi davranmaya eğitimli ediliyoruz. Biz aynı inşa edilmez unutmak gibi görünüyor. Tabii, biz alışkanlık yaratıklar vardır, ama biz çevremizdeki çevreden egoları, ruh ve sürekli değişen uyaranlara var. Biz uysal ve çeşitlidir. Neden biz gibi kendimizi Ankara masaj ile tedavi değil mi?

İlk paragraf bu yazı yolculuğa girişti olarak ne bir yavaşlama sürümüdür. Ruh sağlığı alanında, bu farkındalıkla veya bir örnek olacaktır farkındalık meditasyon. Evet, bu detay-by-detay paragraf meditasyon düşünülebilir. Hayır, bu bir, oturarak resmi bacaklar çapraz, ilahi ya da diğer klişe dolu meditasyon pratiği var. O, farkında olma şu anda yaşayan ve çevrenizdeki güncel olaylar için yargılayıcı olmayan bir tanık olma konusunda olduğu gibi Ancak, meditasyon şeklidir.

Çoğu zaman, kendimi ve diğerleri kendimizi bulmak “otomatik mod.” Biz, bize ya da çevremizdeki olup bitenleri biz hiç bir bilinç olmadan yapmanız gereken şeyleri yapıyor başlar. Bu tehlike, biz otomatik modda sürücü ne olur çok farklı değildir: çevremizi bulanıklıklar haline duyu odaklanmamış olur ve hayatta yaptığımız gibi biz yolda potansiyel risk daha az uyum içinde buluyoruz kendimizi. Potansiyel engelleri miss gibi, biz de güzel basit şeyler özledim, keskin düşüş havasının kokusu, et ısı, açma ihtiyaç duymadan sıcaklık getiren sürücü yan camdan nüfuz köpüklü güneş. Sonuçta en önemli olanı eksik – Biz çevremizdeki neler eksik başlar.

Eğer hayatınızda önemli anları eksik? İşte bir nasıl bir başlangıç ​​üzerine mindfulness pratiği gerçek hayatta:

1. Yavaşla. Önce işin alacak. Işleri halledilir alınacaktır. Sen önce bunları yapmak için idare ettik; onları yeniden yapabilirsiniz. Halletmek için Yarış hiçbir şey “mükemmel” sizin için yapılacaklar listesi yapar ve bu ailenizi, yiyecek ya da nefesinizi olsun, çevrenizdeki size basit güzel şeyler maliyeti.

2. gün sessiz zaman bulun. Sizin öğle yemeği molası sırasında 15 dakikalık yürüyüş sabah sevdiğiniz sıcak içecek ile en sevdiğiniz kanepede oturup, ya da iş arkadaşlarınızla veya aile üyelerinden kapıyı kapatma biraz huzur olsun, olsun, izin söyledi. Onu biz duyarlı olmaya ihtiyacı hissediyorum zaman kendimizi dış etkenlerden çevrili bulursanız şimdiki anda almaya çok daha zordur.

3. Nefesini bulun. İster sürücünüzde bir toplantıda ya da bir arkadaş veya evde masaj meslektaş ile konuşurken, çalışmak için, olmak kendinize sorun nefes farkında. Bu his ve ilk bakışta tuhaf görünebilir. Ancak, farkındalık şu anda hakkında ve nefes her an bizimle birlikte biri sabittir. Bir yaşam tarzı haline gelecektir gün boyunca nefesinizi fark basit bir hatırlatma olarak ne başlayacaktır. Yakında başka bir kişi veya bir kamu ortamda kendinizi bulmak ve inhale içine ayarlamak mümkün, şu anda meşgul kalırken nefes ve duygular olacaktır. Sizin ilişkileri yararına olacak ve onlar ortaya gibi ihtiyaçlarını karşılamak için daha iyi olacaktır.

4. Sigara yargılayıcı farkındalık. Bu muhtemelen bir farkındalık uygulama zor ve benim kişisel favori parçası. Eğer mevcut anı olmaya başlarken, büyük olasılıkla yargılayıcı düşünceler açılır bulacaksınız.Daha önce benim omzuna “şeytan ve melek” bu örnek hatırlıyor musun? Bunların her ikisi, iyi ya da kötü düşünceler olsun, şu an yaklaşık yargılar vardır. Dikkatlilik pratiği bir parçası olarak, bu fark ve size ayrı varlıklar olarak kabul etmeye başlar. Nefes lehine veya şu anda odasında neler olduğunu bir farkındalık alarak (beş duyu dikkat bunu yapmak için büyük ve kolay bir yoludur), sen düşünce ve duyguların kısacık ve size bekâr olduğunu fark etmeye başlar. Onlar gelecek, onlar gidecek. Bu tanıma barış vardır.

Şimdi bu ekranda geri baktığımızda, neredeyse 1.000 kelime sonra, kendimi düşüncelerini tamamlamayı zeki bir şekilde oluşturulması bulabilirsiniz. Hatta bu anı gelip geçer, ve ben bunu hissediyorum, benim göğüs ve benim omuz genişletme ve kalbim dinlenmek izin bırakmadan bazı rahatlama fark edeceksiniz bu yaz ben kabul ediyorum. Ben gün aşağı virajlı ve düşünce bana isabet olduğunu dikkatli oluyorum: “iş önce beni. Halletmek olacak” Son olarak, ben minnet duygusu hissediyorum, ben şimdi bu şimdiki anda, okuyorsanız paylaşmak için olsun. Okuma, duygu ve benimle yaşayarak, sadece bir tamamladım farkındalık egzersiz.

Bir yorum yazın

  • Real Life Farkındalık

    Tarafından de 9 Aralık 2015 - 0 Yorumlar

    Real Life Farkındalık İşte bir nasıl bir farkındalık uygulamaya başladıktan üzerinde. Farkındalık şu anda hakkında ve nefes her an bizimle birlikte biri s...